Tudástár

Téves tudati kapcsolások felismerése és átprogramozása

A szeretet nem egyenlő az önfeláldozással. Nem kell lemondanod magadról, szenvedned és áldozatot hoznod, ha szeretsz valakit.

És a szeretet nem egyenlő a szolgálattal. A szeretet ezek nélkül is létezhet és ezek nélkül is kifejezhető. Lehetséges erőfeszítések és áldozatiság nélkül szeretni.

A szeretetlenségtől és a viszontzatlanságtól való félelem támadásra vagy védekezésre késztet.

De az elvárások megfogalmazásával való irányítás és a megfelelni akarás sem egyenlő a szeretettel.

* Te milyen mintát hozol életed első éveiből? A szüleid hogy szerették egymást és feléd hogy fejezték ki a szeretetüket?

Őszinteség, nyitottság, kölcsönösség, elköteleződés, felelősségvállalás, ezeken nyugszik egy jó kapcsolat.

Ehhez az első és legfontosabb megismerni, elfogadni és megbecsülni önmagunkat. Ez tesz képessé arra, hogy elfogadjunk és megbecsüljünk másokat és biztonságban érezzük magunkat a kapcsolódásainkban is.

Fontos és ideje van felismerni, hogy mikkel azonosulunk, és a tévedéseinket kitisztázva tudatosítani, hogy kik is vagyunk valójában.

Mindannyian az isteni kreatív energiamintánk felé tartunk. Hogy ebből mennyit élünk meg, a másikban ebből mennyit látunk, az az aktuális állapotunk függvénye.

Mint ahogy egy venyige is fa, a gyermek is ember, csak még nincs kiteljesedve, természetes, hogy még nem képes mindenre, amit lehetőségként magában hordoz és természetes, hogy addig, amíg fejlődik, vezetésre, védelemre szorul.

Ne felejtsük el, hogy a testi és a lelki-szellemi érettség nincs feltétlenül párhuzamban. Az életkor a fizikai korunkat jelzi csak, arról nem informál, hogy a belső érés útján ki hol tart.

Próbáljuk most ezek mentén a gondolatok mentén megvizsgálni magunkat és a kapcsolatainkat:

* Mi az, ami még érlelésre szorul bennünk? Mely lélekrészeket kell még felnevelnünk és mik azok a szituációk, amikor ezek a részek mozgatnak?

* Akivel kapcsolódunk, hol tart az érésben? Amit visszatükröz, mennyiben szól rólunk, és mennyiben az ő beszűkült nézőpontjának az eredménye?

A földi síkon nem a ragaszkodás a lényeg, hanem minden esetben önmagunk meghaladása.

A helyes út nem könnyű út, de valódi akadályokkal csak akkor találkozol, ha rossz útra tévedtél. Olyan, mintha fordítva ülnél a lovon. Senki nem bújhat ki a természet törvényei alól.

Gondolkodj el ezeken a mondatokon:

* Amit magadért nem teszel meg, azt más sem fogja megtenni neked.

* Amit nem becsülsz meg, azt előbb-utóbb elveszíted.

* Semmi sincs ingyen, érdemes ügyelni az adok-kapok egyensúlyra.

* Vajon úgy bánsz-e másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy bánjanak veled?

Figyelj a szavaidra, kérlek! Ki beszél belőled és miért úgy? Ha van sebzett gyermeki éned, aki még nem gyógyult, könnyen lehet, hogy most zokog vagy tombol.

A változáshoz idő kell. A zsákutcából csak úgy szabadulhatsz, ha irányt válasz és visszasétálsz arra a pontra, ahol beletévedtél. Minél mélyebben benne vagy, ez annál tovább tart, de van, amit nem lehet megúszni. Azután választhatsz másik utat.

Ahogy hántod le magadról a megfeleléseket és megszokásokat, úgy nyered vissza a saját erődet.

Sokan félnek attól, hogy az elengedéssel kevesebb lesz az életük, pedig épp ellenkezőleg. Az Univerzum minden szabad helyet kitölt és nem támogatja az idejétmúlt dolgokat, ellenben nagyon is bőkezű, amikor a saját utadat járod.

Adj helyet a változásnak!

Mindennek megvan a helye a világban. Mindenki egyedi tehetséggel és küldetéssel érkezik.

Mi lenne, ha azzal foglalkoznánk, hogy megtaláljuk ezt, ahelyett, hogy másokat próbálnánk utánozni, kiszorítani vagy leuralni? Akkor lehetnénk sikeresek, győztesek, kiteljesedettek ott, ahol valóban szükség van ránk, mindenki örömére és nem a kárára.

A spiritualitás nem valami elméleti dolog. A tudás akkor a tiéd, ha képes vagy a hétköznapi életben is alkalmazni.

A teremtéshez tudatos fókusz, kitartó, áldozatos munka és türelem kell. Az EFT technika színes eszköztárával kincs a kezünkben a téves tudati kapcsolásaink felismerésére és átprogramozására, az elengedés nehézségeivel való megküzdésre, pozitív jövőkép és támogató új szokások kialakítására egyaránt. Hímezzünk magunknak egy új világot, valami csodagyönyörűt, szabadon!

Bejegyzés kiemelése

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük