Svédmasszázs:

Simító, dörzsölő, rezegtető és gyúró mozdulatokkal, masszázságyon végzett olajos masszázs, mely csökkenti a srtesszt, karbantartja az izomzatot és felgyorsítja az anyagcserét, fokozva ezzel a szervezet öngyógyító folyamatait. jó hatással van az alvásminőségre is, és erősíti az immunrendszert.

A svéd masszázs kezelés szükség szerint kiegészíthető köpölyözéssel, trigger pont kezeléssel, lágy csontrakással és kineziológiai tapasz ragasztással.

A kezelés időtartama: 60 – 120 perc, előzetes megbeszélés szerint

Köpölyözés:

A köpölyözés egy több ezer éve ismert vákuumterápiás eljárás, melynek célja vérbőség kialakítása egy adott területen. Hatására javul a kötőszöveti sejtek oxigénellátása és anyagcseréje. A kezelés a szövetekből eltávolítja méreganyagokat, és a test energiavonalain alkalmazva fokozza az egyes szervek energiaellátását.

Ennek az egyszerű és gyors hatású kezelésnek több fajtája ismeretes, ilyen például a villámköpölyözés (rövid ideig tartó szívó hatás), a száraz köpölyözés (akár több köpölyöző harang együttes felhelyezésével) vagy a nyuvasztás (a köpölyöző harang csúsztatása az olajos bőrön).

A köpölyöző harang bizonyos esetekben vörös vagy lila elszíneződést hagyhat a Kliens bőrén, mely néhány nap alatt fokozatosan felszívódik.

Én jellemzően szilikon harangokkal dolgozom és a köpölyözést a masszázs kezelések kiegészítéseként alkalmazom.

Lágy csontrakás:

A lágy csontrakás nem más, mint az izmok és az inak masszázs utáni, speciális fogásokkal történő kimozgatása, lazítása, nyújtása, mely elősegíti az izomzat ellazulását és a szimmetrikus testtartás visszaállítását.

Trigger pont kezelés:

A trigger pontok a vázizomzat rostjaiban létrejövő, apró csomókként érzékelhető izomgörcsök. Kialakulásuknak oka lehet: fizikai sérülés, túlerőltetés vagy akár érzelmi stressz is.

Tüneteit a Kliens legtöbbször nem a trigger pont területén, hanem esetenként nyugalmi állapotban is jelentkező, kisugárzó fájdalomként érzékeli. Látens trigger pontok esetén a kisugárzó fájdalom csak direkt nyomásra jelentkezik. Mivel a trigger pontok helyén romlik a szövet vérellátása és anyagcseréje, előfordulhat emiatt átmeneti érzészavar, izomgyengeség, és a mozgástartomány beszűkülése is.

A trigger pontok kezelése izomlazító masszázst követően, egyenletes erővel való nyomással, illetve rezegtetéssel történik. A nyomás fájdalmas, ám az izomcsomó oldódásával a fájdalomérzet is feloldódik.

Kineziológiai tapasz ragasztás:

A kineziológiai tapasz ragasztás a mozgásszervi problémák kezelésének az egyik leghatékonyabb kiegészítő módszere, melyet Dr. Kenzo Kase japán orvos és kiropraktőr fejlesztett ki. A tapasz nem tartalmaz hatóanyagot és nem okoz irritációt, mert légáteresztő és az emberi bőrhöz hasonló szerkezetű, rugalmas pamut anyagból készül.

A különböző ragasztási technikák segítségével erősítő, korrigáló vagy regeneráló hatást érhetünk el vele. Szükség esetén tartást ad, mentesíti a sérült szövetet a terhelés alól és dinamikus támaszt biztosít, de semmiképp sem akadályoz a mozgásban. Hatására javul a vérkeringés, intenzívebbé válik a nyirokfolyadék áramlása, és aktivizálja a szervezet öngyógyító mechanizmusait.